גורם לתלמידים מורחבים

בהיותך המעגל השחור במרכז כל עין, התלמידים שלך משמשים את החלונות שדרכם אור חודר אל עיניך. פונקציה זו היא קריטית כפי שאתה יכול לראות רק כאשר קרני אור להגיע הרשתיות עמוק בתוך העיניים. השרירים בתוך החלק הצבעוני של העין שלך, שנקרא איריס, לשלוט בגודל של התלמידים שלך. התלמידים נחשבים מורחבת כאשר גדול יותר כרבע אינץ ‘, בגודל של מחק בעיפרון. תלמידים מדולדלים, הידועים בשם מיידריאזיס, מתגלים לרוב כתגובה נורמלית לגירויים כגון אור עמום, חרדה, פחד או כאב. Mydriasis יכול גם לפתח בתגובה תרופות מסוימות, עשבי תיבול, ארס או רעלים. מחלות עיניים מסוימות והפרעות נוירולוגיות עשויות לגרום גם לתלמידים מורחבים.

תגובה רגילה

תלמידים מנוונים הם בדרך כלל תגובה נורמלית. כאשר אתה בסביבה עמום, התלמידים שלך להגדיל באופן אוטומטי לתת אור יותר לתוך העיניים שלך. אור נוסף להגיע הרשתית מאפשר לך לראות טוב יותר. בזמנים של התרגשות, חרדה או פחד, מערכת העצבים הסימפתטית שלך מפעילה וגורמת לשחרור של אדרנלין וחומרים דומים בגוף. הפעלת מערכת העצבים הסימפתטית יוצרת תלמידים מורחבים וכן שינויים בחלקים אחרים של הגוף, כגון קצב לב מוגבר, לחץ דם ושיעור נשימה. כאב או גירוי מיני גורם לגירוי אוהד דומה, המוביל לתלמידים מורחבים.

טיפות עיניים

כמה טיפות עיניים לגרום לתלמידים מורחבת. הם משמשים בדרך כלל על ידי אופטלמולוגים כדי לעזור להם לראות את החלק הפנימי של העין במהלך בדיקת עיניים או ניתוח. מחלות עיניים מסוימות מטופלים גם עם הרחבת טיפות עיניים. שני סוגים של טיפות עיניים מייצרים mydriasis: טיפות sympathomimetic וטיפות parasympatholytic. טיפות עיניים סימפטומטימטיות, כמו phenylphrine, ישירות להפעיל את מערכת העצבים הסימפטטית בתוך העין כדי לגרום להרחבת התלמיד. לעומת זאת, טיפות עיניים parasympatholytic לחסום את הפעילות של מערכת העצבים parasympathetic. כאשר מערכת זו גורמת לתלמידים להיות קטנים יותר, טיפות עיניים החוסמות את פעילותה משאירות את ההשפעות המרחיבות של המערכת הסימפתטית ללא התנגדות, ומייצרות מיידראזיס. טיפות עיניים parasympatholytic נפוצות, הנקראות גם טיפות עיניים אנטיכולינרגיות, כוללים אטרופין, homatropine, cyclopentolate (AK-Pentolate, Cyclogyl) וטרופיקאמיד (Mydriacyl).

סמים אחרים

תרופות הממריצות, כגון קוקאין ואמפטמינים, יכולות להפעיל את מערכת העצבים הסימפתטית וליצור תלמידים מורחבים. הם מגיעים אל העין לאחר שקועים בדם. תלמידים מדולדלים יכולים להתרחש גם עם הזיות, כגון קטמין, diethylamide חומצה ליזרגית (LSD), מסקלין ופסילוסיבין. כמה antihistamines המשמשים אלרגיות או הצטננות יש השפעות אנטיכולינרגיות הגורמות mydriasis. דוגמאות כוללות diphenhydramine (Benadryl), fexofenadine (אלגרה), loratadine (Claritin) ו pseudoephedrine (Sudafed). תרופות נגד דיכאון (Ultram) ותרופות נוגדות דיכאון שונות עלולות לעיתים לגרום לתלמידים מורחבים על ידי הגדלת רמות של נואדרנלין, מולקולה המייצרת אפקטים של מערכת העצבים הסימפתטית; סקופלאמין (תיקי עור סקופלאמין) (Transderm Scop) המשמשים לבחילה והקאות מייצרים השפעות אנטי-כולינרגיות. כאשר משתמשים בהם, כמות scopolamine להגיע העיניים הוא בדרך כלל נמוך מדי לגרום mydriasis. עם זאת, תלמידים מורחבים יכולים להתרחש אם לגעת התיקון עם הידיים ולאחר מכן לשפשף את העיניים.

עשבי תיבול, ארס וטוקסין

צמח ג ‘ימסון עשב, או statonium Datura, משמש תרופה עממית צמחים ולפעמים כתרופה של התעללות בגלל ההשפעות אופוריה שלה. כל חלקי הצמח ניתן ללעוס או משמש להכנת תה, תרמילי זרע ניתן לאכול. עשב ג ‘ימסון מכיל חומרים אנטיכולינרגיים הגורמות לתלמידים מורחבים, כולל אטרופין, היוססיאמין וסקופאמין. השפעות אנטיכולינרגיות אחרות יכולות להתרחש גם כן, כגון יובש בפה, שטיפה, בלבול, הקושי במתן שתן וקצב לב מוגבר. חרקים שחורים, או הייוסיאמוס נייגר, הוא צמח דומה המכיל סקופאמין, אטרופין ו היוססיאמין: ארס של נחשים מסוימים, עכבישים באינטרנט משפך ודגים נפוחים הם גורמים נוספים של תלמידים מורחבים. ארס אלה יש השפעות אנטיכולינרגיות. חשיפה לחומרים רעילים כמו חד תחמוצת הפחמן, ציאניד ומתנול עשויה לייצר מיידריאזיס גם כן.

הפרעות בעיניים

דלקת הקדמית הקדמית מתארת ​​דלקת של האובה הקדמית – קשתית העין והמבנה הסמוך המכונה הגוף הרירי. דלקת זו יכולה להשפיע על השרירים של איריס, גרימת תלמידים מורחבים או מכווצים, תלוי איזה שרירים מושפעים ביותר. התרחבות התלמיד מועילה עבור אנשים עם uvitis הקדמי, כפי שהוא יכול לעזור למנוע היווצרות צלקת ולהפחית כאב. ואכן, הרחבת טיפות עיניים נקבעת לעיתים קרובות אם ההפרעה עצמה אינה מייצרת מספיק דיכאון, הפרעות עיניים אחרות שעלולות לגרום לתלמידים מורחבים כוללות סוגים מסוימים של גלאוקומה וקטרקט, וכן קוצר ראייה חמור או קוצר ראייה. כל מחלת עיניים המייצרת עיוורון או עיוורון כמעט בשתי העיניים יכולה גם לגרום לתלמידים מורחבים. יתר על כן, mydriasis עלולה להתרחש לאחר כמה סוגים של ניתוח עיניים.

הפרעות המשפיעות על המוח או העצבים המחברים את המוח והעיניים לפעמים גורמים לתלמידים מורחבים. המוח התיכון הוא האזור שבו העצב האחראי על גודל התלמיד מקורו. הפרעות כגון גידולים או שבץ באזור זה לעיתים קרובות לגרום לתלמידים מורחבת. מיידריאזיס יכול להתרחש גם עם נזק מוחי כללי או לחץ מוגבר בתוך הגולגולת, אשר יכול לנבוע מהפרעות כגון שבץ גדול, גידול גדול, פגיעה מוחית טראומטית או דלקת המוח – דלקת במוח לעיתים קרובות עקב זיהום ויראלי או חיידקי. הפרעות נוירולוגיות אחרות הגורמות לעיתים לתלמידים מורחבים כוללות טרשת נפוצה, תסמונת Guillain-Barre ובוטוליזם. כאשר תלמידים מורחבים הם בשל הפרעה נוירולוגית, סימנים ותסמינים אחרים של המחלה הבסיסית נמצאים בדרך כלל גם כן.

הפרעות נוירולוגיות

ראו את הרופא אם אתם חווים תלמידים מורחבים המתמידים בסביבה בהירה ואינם משתמשים בטיפות עיניים שגורמות למידריאזיס. תלמידים בדרך כלל הופכים קטנים יותר באור בהיר, והעדר תגובה זו עשוי להצביע על בעיה רפואית חמורה. הקפידו לספר לרופא על כל החומרים שאתם נוטלים, כולל צמחי מרפא ותרופות מרשם ותרופות פנאי. תלמידים משוננים בדרך כלל אינם מייצרים תסמינים מלבד רגישות מוגברת לאור וראייה מטושטשת מעט. ראה את הרופא מיד אם אתה מבחין תלמידים מורחבים מלווה בכל תסמיני עיניים אחרים, כגון כאב, אדמומיות, אובדן ראייה או ראייה כפולה. אם אתם חווים סימפטומים של הפרעה נוירולוגית, כגון חולשה, שיתוק, ירידה בתחושה, כאבי ראש, בחילה או הקאות, סחרחורת או אובדן הכרה; נבדקו על ידי: טינה מ ‘סנט ג’ ון, M.

אזהרות ואמצעי זהירות