הסרת אקנה

קלואיד הוא סוג של רקמת צלקת מגודלת אשר גורמת לגובה העלה דהוי על העור. אקנה היא סיבה נפוצה של צלקות keloid אצל אנשים רגישים. ישנן מספר אפשרויות טיפול שונות עבור צלקות keloid שנגרמו על ידי אקנה, אם כי אין טיפול מסוים הוא מכריע. קלוידס שלך יכול לחזור או להתחדש בעקבות הטיפול.

תיאוריות / השערות

MedLine פלוס מדווח כי אנשים מסוימים יש יותר רגישות לפתח קלואידים כתוצאה של אקנה או בעיות עור אחרות. גנטיקה יכולה לשחק גורם, עם keloids לפעמים פועל במשפחות. גיל, מין ואתניות גם לשחק תפקיד בקביעת הסבירות של צלקות keloid מתפתח – נשים צעירות הן הקבוצה הרגישים ביותר לקלואידים, ויש גם סיכון מוגבר בקרב אנשים עם מורשת אפריקאית.

גורם ל

בדרך כלל, keloid צורות כאשר הצטלקות של הגוף שלך מעל מגיב על פגיעה בעור או במצב. כל פגיעה בעור אשר בדרך כלל להוביל להיווצרות רקמת צלקת רגילה עלולה לגרום צלקת keloid אם יש לך את הרגישות. אקנה היא סיבה נפוצה של הצטלקות keloid, כמו הנזק שנגרם לעור על ידי אקנה פרק עלול לעורר היווצרות צלקת keloid כמו העור מרפא. בנוסף, קלוידים הם בדרך כלל נוצרו כתוצאה של ניתוח, אבעבועות רוח, כוויות, נקבים מחט, פציעה או פצעים.

מניעה / פתרון

למרות צלקות keloid עשוי טופס בלתי צפוי, מאיו Clinic האתר מדווח כי הסיכון של היווצרות צלקת keloid יכול להיות מופחת על ידי טיפול בעור שלך, כמו גם אפשרי. אין לבחור או לגרד את האקנה, כמו קריעה של העור יכול להנחות צלקת keloid. שמור על העור נקי, יבש שלם שלם.

יַחַס

ישנן מספר אפשרויות טיפול עבור צלקות keloid קיימים, אם כי אף אחת מהן אינן יעילות לחלוטין. לעתים קרובות, צלקת קלואידית תיעלם מעצמה, ולא תזדקק לטיפול רפואי. צלקות קלואדיות מתמשכות ניתן לטפל באחת מהפעולות הבאות: הקפאה, קרינה, לחץ, ניתוח, זריקות סטרואידים או טיפול בלייזר. טיפול כירורגי של קלוואידים נושא סיכון מובנה כי הניתוח עצמו עלול להוביל להיווצרות של צלקות יותר keloid במיקום הניתוח.

תובנה מומחה

דו”ח בגיליון אוקטובר-דצמבר 1999 של כתב העת “Archives of Facial Plastic Surgery” קובע כי קלוואידים הנגרמים על ידי אקנה ניתן לניתוח כירורגי או לחתוך החוצה. המחקר עקב אחרי חמישה אנשים אשר אקנה- Induced keloids היו נגועים היה שטח שטח גדול מ 10 ס”מ על ידי 15cm. אף אחד מחמשת החולים הללו לא דיווח על הישנות של קלוואידים, והפצע הכירורגי נרפא בדרך כלל תוך 6 עד 10 שבועות. הדו”ח ממליץ על כריתה כירורגית ישירה כטיפול כירורגי עבור אקנה קלוואידים, אם כי צוין כי תוצאות קוסמטיים או ויזואליים של הניתוח לא היו תמיד טוב כמו יכול לקוות.