יכול לשתות תה להיפטר האף מחניק?

אף מחניק, המכונה רפואית כמו גודש באף, יכול להיות לא נוח ואפילו כואב. הוא מאופיין על ידי הצטברות של ריר הסינוסים והאף, באופן חלקי ולפעמים לחלוטין חסימת דרכי הנשימה. זה בדרך כלל מתפתח יחד עם מחלה אחרת, כגון הצטננות, והוא יכול להיות מטופלים על ידי שיטות שונות. תה חם, במיוחד תה מרווה, עשוי להפחית את החסימה באף.

יתרונות נוזל

שתיית נוזלים היא המפתח זרימת ריר בגוף. דרכי הנשימה שלך מכוסות בשערות קטנות שהריר נצמד אליהם, וגוף מיובש יקטין את הלחות של דרכי הנשימה, מה שמקשה על העברת הריר. לשתות נוזלים לאורך כל היום כדי לשמור על הגוף hydrated ולהקל על ריר לרוץ. רק לוודא נוזלים אלה אינם מתוקים – סוכר יכול להגדיל את ריר המיוצר על ידי הגוף, החמרה האף מחניק שלך.

חם תה תופעות

חום יכול לעזור זרימת ריר בחופשיות רבה יותר. יש אנשים המשתמשים במים חמים או vaporizers כדי להגדיל את הלחות של האוויר להיות בשאיפה תוך עידוד זרימת ריר. תה חם יכול להיות אפקט דומה – זה יהיה לחמם את sinuses ואת הפה, במיוחד כאשר קיטור מגיע את התה הוא בשאיפה. Medline Plus מדווח כי תה חם עשוי להיות מועיל במיוחד בגירוי זרימת ריר, תה לא ממותק כל כך מהווה גישה מצוינת לטיפול.

תה טימין

סוגים מסוימים של תה עשוי להיות מועיל יותר מאחרים. על פי מסד הנתונים המקוון לסיעוד מקוון, תה עשוי עם טימין עשוי להיות מועיל יותר מאשר סוגים אחרים של תה – זה יכול לשבור את הגודש במעברים האף relive האף מחניק שלך.

שיקולים

קורנית עשוי גם להוכיח יעיל כאשר הוסיף מתכונים שונים. ישנן נסיבות מסוימות שבהן יש להפנות אף מחניק לרופא או לחדר מיון. לדברי Medline פלוס, אלה כוללים כאשר נפיחות מתפתחת במקום אחר בפנים, או אם החזון שלך מטשטשת. שיעול פרקים לא צריך להימשך יותר מ 10 ימים, כאב בגרון אינטנסיבי צריך להיות מטופל בזהירות. צהוב ירוק או ריר אפור היא סיבה לדאגה, כמו גם לחץ סינוס אינטנסיבי כי משבש את שגרת היומיום שלך.