האם יש מאכלים מסוימים כדי למנוע שבר hialal?

שריר hyatal מתרחשת כאשר חלק הבטן נע למעלה לתוך חלל החזה ודוחף דרך פתח הסרעפת. הסוג הנפוץ ביותר הוא שבר hialatal הזזה, אשר כאשר חלק הבטן מחליק פנימה והחוצה של חלל החזה. בקע hialal קבוע, לעומת זאת, הוא כאשר החלק העליון של הבטן נשאר בחזה החזה. הסיבה של hernias hiatal אינו ברור, אבל הם הנפוצים ביותר בקרב מבוגרים מעל גיל 50, השמנה ופגיעה בבטן להגדיל את הסיכון שלך. אלא אם כן אתה חווה reflux חומצה, זה בדרך כלל מיותר לך להימנע מזונות מסוימים, על פי קליבלנד קליניק.

דיאט ו Hernias היטל

אנשים רבים עם שבר hyatal אין תסמינים, ובמקרה כזה שינויים בתזונה אינם נחוצים, על פי קליבלנד קליניק. עם זאת, מכיוון שהקיבה עברה ממקומה הרגיל, הסימפטומים של שבר הנטאלי קשורים בדרך כלל ל- reflux gastroesophageal, או GERD, על פי קליבלנד קליניק. GERD מתרחשת כאשר תוכן הבטן לנוע חזרה את הוושט. התסמינים כוללים צרבת, כאבי גב בגרון ואי נוחות בבטן. אם אתם סובלים מתסמינים אלו, הטיפול שלכם עשוי לכלול שינויים תזונתיים שמטרתם להימנע ממזונות העלולים לגרום ל- GERD.

פוטנציאל מזון המגיעים

אם יש גרד, יש להימנע ממזונות שמגרים את רירית הוושט. אלה כוללים מאכלים מתובלים, כגון פלפלים של ג’לפנו, מזונות המכילים פלפל שחור, וכל מזון שמפעיל תחושה של “חום”. חומצת פרי הדר ומיצי הדר יכולה לגרום לגירוי גם כן. זה רעיון טוב כדי למנוע משקאות מוגזים, קפאין ומוצרי עגבניות מאותה סיבה.

אחר בעיה מזון

מזונות העשויים לתרום להרגעה של הסוגר הוושט התחתון – רצועת שרירים השולטת על הפתח בין הקיבה לבין הוושט – עלולה לגרום לבעיות. אם הסוגר הוושט מרגיע כאשר זה לא אמור, תוכן הבטן יכול לגבות את הוושט. מסיבה זו, ייתכן שיהיה עליך להימנע שוקולד, מנטה, קפה, משקאות אלכוהוליים ומזונות עשירים בשומן. סובלנות יכול להשתנות, ולכן זה לא ייתכן שיהיה צורך לחסל את המזונות האלה לחלוטין, אבל ייתכן שיהיה עליך להגביל אותם כדי להפחית את הסימפטומים של GERD.

טיפים אחרים

אם אתה נושא כמה קילוגרמים מיותרים, ירידה במשקל עשויה לעזור להפחית את הסימפטומים. בנוסף, צריכת ארוחות קטנות יותר לאורך כל היום עשוי לעזור למזער חומצה. לדוגמה, אתה יכול לקבל 4-6 ארוחות קטנות במקום שלוש ארוחות גדולות. לא לאכול 2-3 שעות לפני השינה הולך לעזור להפחית חומצה reflux גם כן. ניתוח עשוי להיות נחוץ אם יש לך GERD חמורה כי לא להשתפר עם הטיפול, או אם את שבר hialal נמצא בסיכון של פיתולים ו מפריע את אספקת הדם אל הבטן.