האם מזונות מסוימים יכולים למנוע סרטן צוואר הרחם?

על פי מאמר ביקורת שפורסם ב “Nutrition Journal” באוקטובר 2004, בין 30 ל 40% של סרטן ניתן למנוע עם דיאטה ושינויים באורח החיים. למרות הראיות היא ראשונית ואף אחד לא אוכל מסוים ימנע סרטן צוואר הרחם, כולל מזונות מסוימים עשויים להוריד את הסיכון קצת, במיוחד אם אתה גם להימנע ממזונות ופעילויות אורח חיים עם פוטנציאל להגדיל את הסיכון לסרטן.

מזון מועיל פוטנציאלי

פירות וירקות עשויים להיות מועילים להקטנת הסיכון לסרטן צוואר הרחם, על פי מאמר ביקורת שפורסם ב “Journal of Postgraduate Medicine” ב -2003. במאמר שפורסם באוקטובר 2004 “Nutrition Journal” צוין כי ירקות של קרוצ’יפר ושום, כגון ברוקולי, שום ו בצל, עשוי להיות מועיל במיוחד להקטנת הסיכון הכולל לסרטן. לא כל המחקרים מסכימים, עם זאת, כפי שפורסם בחודש יולי 2011 ב “Journal of Cancer” הבינלאומי מצאו קשרים משמעותיים רק לעלייה בצריכת פירות, לא צריכת ירקות, אך מציין כי מחקרים גדולים יותר נדרשים כדי לאשר את האפקט הזה. תה ירוק עשוי גם להיות מועיל להקטנת הסיכון לסרטן צוואר הרחם, על פי מחקר שפורסם ב “אסיה פסיפיק Journal of Cancer Prevention” בשנת 2012.

מיקרו-נוירונים וסרטן צוואר הרחם

מחקר שפורסם ב “תזונה וסרטן” בשנת 2008 מצא כי אנשים אשר היו דיאטות הגבוה ביותר בחומצה פולית, לוטאין, אלפא קרוטן, בטא קרוטן, ויטמין C, ויטמין E, ויטמין A וסיבים תזונתיים היה הפחתה של 40 עד 60 אחוז סרטן צוואר הרחם בהשוואה לאנשים שהיו בעלי תזונה נמוכה ביותר בחומרים אלו. מאמר ביקורת שפורסם ב “International Journal of Cancer” ציין כי קריפטוקסנטין, לוטאין, זאקסנטין, ליקופן וחומצה פולית עשויים גם להיות מועילים להקטנת הסיכון לסרטן צוואר הרחם, אם כי מחקרים גדולים יותר מומלץ לאמת את התוצאות הללו.

מזונות להגביל או להימנע

המאמר “תזונה” 2004 ממליץ להגביל מזונות עשירים בסוכר או עם קמח מעודן, כמו גם בשר אדום. זה גם מציין כי מקבל יותר מדי אומגה -6 fats ולא מספיק אומגה -3 fats עשוי להגדיל את הסיכון לסרטן. אומגה 6 שומנים נמצאים ברוב שמנים צמחיים, ושומנים אומגה -3 באים ממזונות, כולל דגים שומניים ו flaxseed. בגלל השמנת יתר היא גם גורם סיכון עבור סוגים מסוימים של סרטן, הגבלת מזונות עתירי שומן עשוי גם להיות מועיל להקטנת הסיכון לסרטן.

תוצאות סותרות

לא כל המחקרים הראו השפעה של דיאטה על סרטן צוואר הרחם. לדוגמה, מחקר שפורסם ב “Journal Journal of Medical and Pediatric Oncology” בשנת 2009 לא מצא הבדלים משמעותיים, למעט צריכת ויטמין C, בין הדיאטות של משתתפי המחקר עם וללא סרטן צוואר הרחם.