האם סודה לשתיה להמציא שעועית יבשה?

אפייה סודה יכול לשמש כמכרז עבור שעועית יבשה. שעועית יבשה, כי פשוט לא תקבל מכרז, למרות הבאים השריה והוראות כיוונים לדקה, נגרמות בדרך כלל על ידי מים קשים, שעועית כי הם ישנים, או שעועית כי היו מאוחסנים כראוי. בפעם הבאה שאתה שוכח להגדיר את שעועית יבשה כדי להשרות את הלילה לפני שאתה צריך אותם, שעועית שלך עדיין יכול להיות במכרז על הזמן אם אתה משתמש בשיטה סטנדרטית מהירה להשרות קצת סודה לשתיה.

אובדן לחות – גיל, מחסן

שעועית יבשה יש תוכן לחות של כ 16 אחוז כאשר הוא נכנס לשוק הסיטונאי. כמו שעועית גיל, כי לחות לאט מחלחל משם, שעועית בהדרגה התקשות ולהיות פחות מסוגל לספוג לחות. זה גורם שעועית כי לא לרכך כראוי לאחר השריה ומבעבע. שעועית לא רק לאבד לחות כפי שהם גיל, אלא גם לאטום אותו כמו שינויים כימיים הקשורים לגיל קשורה אינטראקציות. פקטין הופך מסיס מחייב עם חומצות פנוליות להקשיח את העור של שעועית. אחסון שעועית בתנאים המאפשרים להם לייבש ולהקשות מייצר תוצאות דומות. אחת הדרכים להאיץ את זמן הבישול של שעועית יבשה היא להשתמש במכרז, כמו סודה לשתיה.

אפייה סודה יכול להתרפס

מים קשים גבוהים בסידן ומגנזיום, ומגדילים את זמן הבישול של שעועית יבשה על ידי האטה ואף מניעת ריכוך. סודה לשתיה מתאימה את רמת ה- pH של המים, ומאפשרת לרכך להתרכך כרגיל. אפייה סודה גם מסייע במכרז שעועית על ידי האצת הידרדרות של פקטין, חיוני למבנה התא צמח וכוח. אם אתה משתמש במים קשים או שעועית פגומה לפי גיל או אחסון, להוסיף 1/4 כפית סודה לשתיה לכל קילוגרם של שעועית יבשה למים רטובים. אם אתה מרוקן את המים השריית ולהשתמש במים טריים לבשל את השעועית, להחליף את סודה לשתיה.

תיאמין Loss

את רוך כי אפייה סודה מציעה מגיע עם עלות, הקרבה של טעם הן תזונה, על פי המכון הקולינרי של אמריקה. אם יותר מדי אפייה סודה משמש, השעועית יכולה לטעום סבון, אז למדוד בזהירות. אפייה סודה גם נזקים תיאמין, ויטמין B קומפלקס. עם תקציב מזון הדוק, באמצעות שעועית מבוגרת על ידי המכרז אותם עם סודה לשתיה אולי נראה טוב יותר, אפילו עם כמה תזונתיים הפסד, מאשר לקחת הפסד מוחלט על ידי השלכת אותם. למרבה המזל, סודה לאפייה היא לא האפשרות היחידה עבור שעועית ישנה.

חלופות עבור שעועית ישנה

במקום להוסיף סודה לשתיה את השעועית, נסה רותחים ואז להקפיא אותם. הקפאה ואחריו הפסקות הפשרה לאורך קירות התא, ריכוך המרקם. מערבבים את השעועית ואת המים בסיר ביחס של 10 כוסות מים לכל קילוגרם של שעועית. מוגדר להשרות לילה. אם לחצת לזמן, נסה להשרות. מביאים את השעועית והמים לרתיחה מתגלגלת. מרתיחים 2 דקות. לכסות ולספוג במשך שעה אחת. לאחר השריה, להבשיל שעועית, בהתאם מגוון שעועית, 45 דקות עד 2 שעות. לאחר שעועית מגניב, הם מוכנים להקפיא. להפשיר אותם בעת הצורך. בישול שעועית פגום על ידי גיל או אחסון של סיר לחץ יכול גם לעבוד, אם כי ייתכן שיהיה עליך להגדיל את זמן הבישול. מדי פעם, שעועית קשה מדי לבשל. אלה, לטחון לתוך קמח שעועית.