אתה יכול להקפיא בננות מחית לאפייה?

בננות יכול להיות אכיל וטעים עד שבעה ימים לאחר שהם מבשילים, אבל הקפאת אותם מרחיב את התועלת שלהם על ידי חודשים. לנזול בננות ולהקפיא את עצירת תהליך ההזדקנות, כך שהם יהיה לטעום אותו לאחר כמה חודשים במקפיא כפי שהם עשו כאשר אתה מכניס אותם פנימה אופים עם בננות מחית בתוך שלושה חודשים להקפיא אותם על פי רוב הטעם.

הכנה

בחר בננות כי אין ירוק עליהם. הבננה האידיאלית לרסק היא אחת שיש לה כתמים חומים על הקליפה. בננות יכול להתחיל להפוך חום כאשר הם נחשפים לאוויר, אז לעבוד מהר. מבשלים את הבננות במזלג ומטפטפים אותם במיץ לימון, שיסייע למנוע מהם להפוך חום. השתמש כ 1/2 כפית מיץ לימון עבור כל בננה, ומערבבים אותם היטב לאחר שתוסיף את המיץ.

קְפִיאָה

או זכוכית או מיכל פלסטיק בסדר להקפיא בננות. בחירת מיכל בגודל הנכון מונע את הבננות מלהיות חום מדי, שכן מילוי מיכל רוב הדרך מלא פירושו פירות לא ייחשף הרבה אוויר. מאז בננות לא כוללים הרבה מים, אתה יכול למלא את המיכל עד חצי אינץ ‘מלמעלה מבלי לדאוג לגבי בננות מתרחבות כפי שהם קופאים. השתמש במיכל שיש לו מכסה אטום ותווית אותו כך שאתה יכול להיות בטוח להשתמש בו בתוך שלושה חודשים.

הַפשָׁרָה

תלוי עד כמה גדול המיכל שלך, זה יכול לקחת בכל מקום בין שעה עד כמה שעות עבור בננות לבוא לטמפרטורת החדר. חשוב לא להוסיף בננות לכל מתכונים כאשר הם עדיין קפואים חלקית, מאז בננות קפוא יכול לשנות את המרקם של המוצר המוגמר. לאחר שהם הפשרה מלאה, אתה עלול למצוא כמה נוזל מופרד מתוך בננות. מסננים את הנוזל הזה לפני הוספת פירות לבלילה שכן הוא יכול להשקות את המתכון שלך.

אֲפִיָה

בננות מאשד טעימות במספר מאפים. לאחר הפשרה, פירות שלך ניתן להשתמש בכל מתכון הקורא בננות מחית. מוסיפים אותם לחביתיות או לופלים, או לאפיית לחם. בננות מחית מפושקות שימושיים במיוחד בלחם בננה או מאפינס. מאז הם חייבים להפוך לפחות קצת חום פעם הם כבר מחית, כולל אלה בננות במוצרי אפוי כהה אומר צבעם לא יהיה מורגש, וזה אידיאלי אם יש לך אוכלי בררן שלא לגעת נתח של פרי חום.