האם אנטיביוטיקה משפיעה על שינה של ילדים?

ילד חולה עם זיהום סביר צריך כמות נאותה של מנוחה לישון כדי לעזור לה להחלים באופן מלא. עם זאת, לעתים קרובות קשה לישון כאשר הזיהום מלווה תסמינים לא נוח או כואב כגון כאבי אוזניים, כאב גרון, שיעול וגודש. אם הילד שלך לוקח אנטיביוטיקה על מחלתה, אתה עשוי לתהות אם השינה שלה מושפעת גם על ידי התרופה שהיא לוקחת. אם יש לך סיבה לחשוד כי אנטיביוטיקה הם הרס עם דפוסי השינה הרגילים של הילד שלך, להתייעץ עם הרופא של הילד שלך לפני הפסקת התרופה.

טיפול אנטיביוטי לילדים

אנטיביוטיקה פועלת על ידי הריגת מיקרואורגניזמים או מניעת מיקרואורגניזמים מהתרבות בגוף הילד. רופאים בדרך כלל רושמים אנטיביוטיקה לטיפול בזיהומים חיידקיים אצל ילדים. הסוג המדויק של טיפול אנטיביוטי שהרופא קובע – בין אם זה כמוסות, טבליות, טבליות לעיסה, טיפות נוזלים או ילדים – תלוי בגיל הילד. אם היא לוקחת amoxicillin – תרופה הנפוצה בדרך כלל עבור זיהומים חיידקיים בילדים בשל הטעם הנעים יחסית שלה – היא תצטרך לקחת את התרופה פעמיים או שלוש ביום במשך מספר ימים שנקבעו. אם הילד שלך לוקח את התרופה שלה במרווחי זמן מתאימים עבור מספר הימים הנדרש, זה סביר להניח לחסל את החיידקים הגורמים זיהום די מהר.

עייפות מוגזמת

כאבי בטן, הקאות ושלשולים הם תופעות לוואי אפשריות של שימוש באמוקסיצילין, יש לפנות לרופא של הילד אם ההפרעות בקיבה חמורות. בעוד עייפות מופרזת היא גם תופעת לוואי אפשרית של טיפול amoxicillin, MedlinePlus מציין כי זה נחשב נדיר. יתר על כן, רבים מן המחלות הדורשות אנטיביוטיקה יכול לגרום לילד שלך להרגיש עייף יותר או דורשים יותר לישון מהרגיל, אז אם הילד שלך עדיין לא השלים קורס מלא של אנטיביוטיקה, היא עלולה להרגיש עייף כתוצאה של הזיהום שלה. אף על פי כן, אם אתה חושד בצורך הגובר של ילדך בשינה נובע מהטיפול האנטיביוטי שלה, דאג על דאגתך עם הרופא של ילדך.

קושי לישון

שילוב של amoxicillin ו clavulanate, נמכר תחת שם המותג Augmentin, משמש לטיפול זיהומים חיידקיים בחלקים שונים של הגוף. MayoClinic.com מפרט כמה תופעות לוואי נדירות הקשורות לשינה של שילוב זה, כולל חוסר שקט, חוסר שינה וקושי להירדם. תופעות לוואי אלו אינן מחייבות בהכרח את תשומת לבו של הרופא, והן צפויות לפתור בעצמן כאשר הגוף של ילדך מתאים לתרופות שלה. עם זאת, התקשר לרופא של ילדך אם יש לך חששות מסוימים ורוצים הדרכה כיצד לשפר את השינה של הילד בזמן שהיא לוקחת את התרופה.

סיום קורס הטיפול

ברגע שהילד שלך מתחיל בטיפול אנטיביוטי, היא צריכה להשלים את כל מהלך התרופות. גם אם אתה חושד דפוסי השינה שלה מופרעים כתוצאה של אנטיביוטיקה, הרופא שלה עשוי לייעץ לך להמשיך לנהל את התרופה שלה. מדריך הבריאות המקוון של Merck מזהיר כי הפסקת השימוש באנטיביוטיקה בטרם עת עלולה להוביל להישנות של הזיהום או להתפתחות של חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. אם אתה שוקל מניעת התרופה שלה מכל סיבה שהיא, דבר עם הרופא שלך.