הריון יכול לגרום לגרון יבש?

יובש בפה במהלך ההריון נפוץ מאוד ויכול להאריך גם לגרון יבש. תנודות בהורמונים עלולות לגרום לשינויים אחרים בפה ובגרון, כגון רוק מוגזם, חניכיים נפוחות או מדממות או טעם מתכתי. תסמינים אלה הם נורמליים יותר מטרד מאשר סיבה לדאגה. כמה אסטרטגיות פשוטות יכול לעזור להקל על גרון יבש במהלך ההריון.

נוזלים ומזונות

להרגיע גרון יבש על ידי שתייה קלה, תה צמחים. חנויות מזון טבעי רבים מציעים תה בהריון התומכים בריון בריא, כמו גם. הוסף דבש ולימון, אשר באופן טבעי להרגיע שיעול גרון כואב. ללעוס מסטיק ללא סוכר או למצוץ סוכריות או מנטה. מוצרים אלה מגדילים את ייצור הרוק, ועשויים להפחית את תחושת היובש או הפה.

הוסף לחות

בנוסף לתה צמחים, נשים בהריון צריכות לצרוך 1/2 ליטר מים ביום, על פי ד”ר אביבה ג’יל רום בספרה “ספר הריון הטבעי”. נוזלים נחוצים כדי לתמוך באספקת דם מוגברת כמו גם ייצור נאות של מי השפיר. קבלת נוזלים מספיק גם להפחית את התחושה של גרון יבש. הימנע קפאין ו mouthwashes המכילים אלכוהול כי שניהם ייבוש, על פי מדריך הצרכן לרפואת שיניים. הפעל אדים בלילה כדי להוסיף לחות לחדר, אבל לנקות אותו באופן קבוע, כדי למנוע הצטברות חיידקים.

תנוחות שינה

הרגלי השינה שלך עשוי לשחק תפקיד בגרון יבש שלך. נשים הרות רבות, אפילו אלה שלא נחרדו קודם לכן, עשויות להתחיל לנחור במהלך ההיריון, בשל גודש מוגבר ועלייה במשקל, לדברי סנדי ג’ונס בספרה, “ציפיות גדולות”. הרגל זה, בשילוב עם נשימה בפה, יכול להוביל לגרון יבש, מגרד בבוקר. לישון בצד שמאל, תמיכה הבטן שלך עם כרית, ולהימנע לישון על הגב. הוסף כרית נוספת מתחת לראש שלך אם יש צורך להשתמש רצועות האף כדי לפתוח את מעברי האף.

אלרגיות וצטננות

שוחח עם הרופא שלך אם הגרון היבש שלך קשור לאלרגיות או הצטננות. כמה antihistamines ו decongestants נחשבים בטוחים במהלך ההריון, בעוד שאחרים אינם. רוב עלול לגרום יובש של הגרון מעברי האף.