ויטמינים יכולים לעזור עם פטרת ציפורן?

למרות חסרונות ויטמין הם לעתים רחוקות הגורם פטריה הציפורן, דיאטה עשירה מזונות מסוימים יכולים לעזור לשפר את בריאות הציפורן ולמנוע פטריות מיקרוסקופיות מן הפולשים. השתמש אסטרטגיות מניעה פשוטות יחד עם התערבויות תזונתיים. הימנע הליכה יחף כי פטרת הציפורן הוא מדבק, ולשמור על הרגליים נקי ויבש כדי למנוע צמיחה חיידקית. אבקות רגל סופגים הם כלי נוסף כדי להוסיף את ארסנל של הגנות.

סימנים של פטרת הציפורן

פטריית ציפורניים מהווה כמחצית מכלל הפרעות הציפורניים, על פי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה. הפטרייה משפיעה בדרך כלל על ציפורני הרגליים משום שהסביבה החמה והלחה בתוך הנעליים שלך תורמת לצמיחה פטרייתית. אם הציפורניים שלך להיות צהוב, שביר ועבה, סביר להניח שיש לך זיהום פטרייתי.

דיאטה מאוזנת

בגלל טראומה או הפסקה בציפורן שלך לאפשר פטריה להיכנס, תזונה בריאה המזינה ומחזקת ציפורניים יכול להיות חיוני למניעת זיהומים פטרייתיים. מזונות המסייעים להגביר את בריאות הציפורן כוללים יוגורט חלב וגבינה, שהם גבוהים בסידן. בעת בחירת פירות וירקות, לחפש בחירות צבע כהה, אשר לעיתים קרובות מכילים את רוב נוגדי חמצון. אשכולית אדומה, עלים ירוקים כהים ועגבניות הם מקורות טובים למערך של ויטמינים. בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד ממליץ על תשעה מנות ביום של פירות וירקות עשירים בוויטמינים, אך שים לב שתפוחי אדמה אינם נחשבים.

תוספי ויטמינים

אם אורח חיים עסוק מונע ממך לאכול תזונה מאוזנת, כדאי לשקול שימוש תוספי ויטמין למלא פערים תזונתיים ולהגן מפני פטריה ציפורן. למרות ספקים אינם מוצגים ישירות לטפל פטרת ציפורן, הם יכולים לעזור לחזק ציפורניים שבירות, ולשמור על בריאותך מול זיהומים כגון פטרת ציפורניים. ויטמינים נוגדי חמצון, כגון ויטמין C, מסייעים לנטרל נזק רדיקלי חופשי, או נזק מולקולות כי התמוטטות תאים בריאים ולתרום למחלה. ביוטין, ויטמין שנמצא בכמויות זעירות במזונות שונים, נלקח לעיתים כתוסף לבריאות הציפורניים, על פי MedlinePlus.

שיקולים

בדוק את הציפורניים באופן קבוע, כי שינויים במסמר לעתים קרובות אותות בעיות בריאות. אם אתה שומר על תזונה מאוזנת לצרוך מערך של ויטמינים מדי יום ועדיין להבחין שינוי צבע מסמר ועיבוי, זה עשוי להיות הזמן לראות את הרופא שלך. במקרים מסוימים, מקרה עקשני של פטריה הציפורן היא הסיבה תרופות מרשם נחוצים. במקרים אחרים, מחלת כליות, מחלות לב וריאות, סוכרת או אנמיה הם גורם.