סידן וכאב ברגליים

כ -75% מהאמריקאים יחושו כאבי ברגל בשלב מסוים, על פי בית החולים הישראלי בית החולים הישראלי דיקונס. כאב ברגל יכול להיגרם על ידי כל דבר מן היציבה המסכנה לאיזון לקוי לחוסר פעילות, אולם לא כל כאבי הרגל מיוחסים לגורמים פיזיים ברורים. כאב ברגליים יכול להתרחש גם בשל סידן יותר מדי, כמו גם סידן מעט מדי שהתפתח אוסטאופורוזיס. לוקח יותר מדי סידן יכול לגרום נזק חמור לגוף ולא לוקח מספיק יכול להיות אפקט דומה.

דרישות סידן

גברים ונשים בוגרים נדרשים לצרוך לפחות 1,000 מיליגרם של סידן ליום, על פי הרווארד בריאות פרסומים. כמות זו עולה ל -1,200 מיליגרם מעל גיל 50. מוצרי חלב כגון חלב ויוגורט מכילים סידן וויטמין D. ויטמין D, נמצא במוצרי חלב, משמש כדי לעזור להגביר את ספיגת הסידן וגם מסייע לגוף להשתמש בסידן כראוי.

סידן לקוי

חוסר סידן מתרחשת כאשר יש צריכת מספקת של סידן. זה יכול לנבוע תזונה לקויה או מצבים רפואיים כגון גיל המעבר, מה שגורם לעצמות להיות רזה. הזדקנות עשויה גם לתרום חסר סידן אם הקצבה היומית המומלצת של סידן אינו נצרך. בהתחלה, חסר סידן גורם שום סימפטומים, עם זאת, חוסר סידן מטופל עלול להפוך אוסטאופורוזיס. הסימפטומים של אוסטאופורוזיס הם כאבי עצמות וכאב במפרקים, כמו גם שברים מתמשכים עם השפעה קטנה.

מנת יתר של סידן

מנת יתר של סידן מתרחשת אם יותר מדי סידן סידן או multivitamins המכיל סידן הוא נלקח בתוך כמות קטנה של זמן או כמויות גדולות על פני זמן רב. מנת יתר של סידן היא בדרך כלל לא קטלני ואנשים לבצע התאוששות טובה לאחר הטיפול, על פי Medline פלוס. תסמינים של מינון יתר של סידן הם כאבי ראש קשים, כאבי בטן, כאבי שרירים, כאבי עצמות, בחילה, הקאות, שלשולים, סחרחורת ועייפות קיצונית. השרירים או כאבי העצם הקשורים יתר מנת יתר של סידן ניתן להרגיש בכל חלק של הגוף כולל את הרגליים.

הִתחַשְׁבוּת

אם אתה חשוף למחסור בסידן, הרופא שלך עשוי להציע לך לקחת תוספי סידן או מולטי ויטמינים המכילים סידן זמין מעל לדלפק. לאכול מזונות עשירים בסידן כגון ירקות עליים ירוקים, ברוקולי, יוגורט דל שומן או חלב דל שומן. כאשר השגת סידן וויטמין D ממקורות חלב, מקל על דל שומן או ללא שומן אפשרויות כדי להפחית את הסיכון לפתח כולסטרול גבוה. אם אתה חושב שאתה צריך תוספי סידן כדי למנוע מחסור, להתייעץ עם הרופא שלך – הם יכולים להמליץ ​​על מינון בטוח סביר לגרום מנת יתר של סידן.