תגובות אלרגיות ואחריו כאב משותף

תגובות אלרגיות לבוא בצורות רבות, שחלקן ואחריו כאבי מפרקים. אלרגיות לתרופות ולמזון יכולות לכלול תסמינים של כאבי מפרקים. חומרים מסוימים מייצרים תגובות אלרגיות מיידיות, בעוד שאחרים גורמים לתגובות מאוחרות ולמחלות בסרום הכוללות כאבי פרקים. בנוסף, עקיצות חרקים לעיתים קרובות גורמים לתגובות אלרגיות בנוסף לנפיחות וכאב. לבסוף, כל אלרגיה גורמת דלקת, אשר יכול להפעיל תנאים הכרוכים כאב במפרקים, כגון דלקת מפרקים שגרונית.

תגובות מיידיות

תגובות אלרגיות לתרופות מסווגות על בסיס התגובה. סוג 1 תגובות אלרגיות בדרך כלל מתרחשות מיד לאחר ניהול של תרופה מסוימת. תגובות אלה כוללות סימפטומים כגון אורטיקריה ו צפצופים. תסמין פוטנציאלי נוסף הוא אנגיואדמה, או נפיחות. זה יכול להתרחש באתר של קשר עם התרופה הפוגענית, כולל המפרקים, או שזה יכול להיות כללי יותר להשפיע על כל הגוף. נפיחות יכולה להקשות על הזזת המפרקים.

מחלת סרום

מחלת הסרום היא סוג 3 תגובה אלרגית. זה יכול להתרחש שעות או ימים לאחר החשיפה לאלרגן. הסימפטומים של מחלת הסרום כוללים כוורות, חום, כאבי פרקים ובלוטות נפוחות. בחולי הסרום, המערכת החיסונית מגיבה לחלבון זר על ידי יצירת מתחמי החיסון שעלולים לגרום לדלקת והוא יכול להיות מופקדים במפרקים, גרימת כאב.

חרקים

בעוד שרוב האנשים מגיבים עקיצות חרקים ולחוות קצת כאב ונפיחות, כמה אנשים הם בעצם אלרגי ארס חרקים. תגובות אלה חורגות מעבר לתגובות הרגילות לעקיצות חרקים וכוללות סימפטומים כגון נפיחות בפנים ובלשון, קשיי נשימה ובחילות. לעתים רחוקות, עקיצות חרקים יכולים גם לגרום למחלות בסרום עם כאב במפרקים. מאז זה יכול להיות תגובה מאוחרת, זה יכול להיות קשה לזכור את עוקץ חרק שהפעילה את התגובה. זה לא צריך להיות מבולבל עם מחלת ליים, שהיא מחלה חיידקית המתרחשת לאחר עקיצות טיק. מחלת ליים יכולה לגרום לכאב במפרקים, אך היא קשורה לחיידקים הפולשים, ולא לאלרגיה לנשיכה.

דלקת מפרקים שגרונית

דלקת מפרקים שגרונית היא מחלה אוטואימונית שבה מערכת החיסון טועה בהתקפה על אף היעדר חומרים זרים. זה גורם לכאב ונפיחות של המפרקים. למרות הגורמים המדויקים של דלקת מפרקים שגרונית אינם ידועים, מרכז בריאות הפונדקאי למזון אלרגיות בסיאטל קובע כי יש גוף גדול של ראיות המקשר אלרגיות למזון דלקת מפרקים שגרונית. דלקת הנגרמת על ידי אלרגיה למזון עלולה לגרום או להחמיר דלקת מפרקים שגרונית.