אקנה ורגישות לשמש

אקנה אקנה מסוג פריחות כתוצאה חשיפה לשמש עשוי להיות קשור רגישות לשמש פשוטה או עשוי להיות סימן שיש לך מצב רפואי רציני הדורש טיפול. רגישות השמש, שנקראת לעיתים רגישות לאור, מוגדרת על ידי ה- Genetics Home Reference, חלק מהספרייה הלאומית לרפואה של ארה”ב, כ”תגובה לא נורמלית לאור השמש “. אקנה פריחות, בליטות עור פצעונים עשוי להיות תוצאה של רגישות העור. הערכה על ידי רופא עור יש צורך לקבוע את הסיבה המדויקת.

קישורים בין השמש לאקנה

רגישות לשמש והתפרצויות אקנה נובעות מהרכב הגנטי של האדם או החשיפה לשמש תוך שימוש בתרופות מרשם ותרופות ללא מרשם. בעוד רוב אקנה מסוג breakouts מוגבלים ונעלמים ללא הצטלקות לאחר חשיפה לשמש הוא ממוזער, כמה תנאים לקחת כמה ימים כדי לרפא. במקרים נדירים, נגעים בעור הנוצרים על ידי רגישות לשמש דורשים טיפול רפואי דרמטולוגי או ניתוח פלסטי לתיקון הנזק.

אקנה סמים & רגישות יום ראשון

תרופות אקנה כולל תרופות הכוללות tretinoin עשוי להגביר את הרגישות לשמש. טרטינואין הוא המרכיב הפעיל ב- Retin-A, Avita ו- Renova, על פי נתוני Consumer Health Health, וכן תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם כוללות את המרכיב. אחרים acne להחיל topically תרופות להגדיל את הרגישות לשמש כוללים tazartoene, adapalene ו חומצה אזלית. TeensHealth מ Nemours מדווח כי אנטיביוטיקה שנקבעו לטיפול באקנה יכול גם להגדיל את רגישות השמש. אנשים לוקחים טטרציקלין ו doxycycline כמו טיפול באקנה הפה צריך גם להימנע מאור השמש עקב רגישות מוגברת, על פי מדריך רפואי מקוון Merck.

אלרגיות יום ראשון ואקנה

רגישות השמש, המכונה לעתים אלרגיות השמש, כולל אקנה כמו הפרעות בעור. המומחים מדווחים על בליטות זעירות, או papules, ומכשולים שטוחים הנקראים פלאקים, הנובעים מחשיפה לשמש במצב הנקרא התפרצות אור פולימורפית, או PMLE. זו אלרגיה השמש טיפוסי דוהה כאשר חשיפה לשמש מוסר. אקנה מסוג bumps להחלים בתוך כמה ימים, על פי המרפאה. אקטין prurigo גורם כתמים אדומים מוגדלים על העור, אפילו העור לא נחשף לאור השמש, לאחר חשיפה לאור השמש. אורטיקריה סולארית, מצב אקנה אחר הנגרם על ידי רגישות לשמש, יוצרת שלפוחיות מכוננות במהירות וכוורות עור. מצב זה בדרך כלל נעלם כאשר העור מוגן מפני השמש.

אַזהָרָה

קרן דלקת פרקים מזהיר כי המראה של פריחה אקנה מסוג לאחר חשיפה לשמש עשוי להיות סימפטום של זאבת מערכתית erythematosus, גם יודע כמו זאבת או זאבת. כמה סוגים של פריחות אדומות לסמן את המחלה כולל פריחה פרפר, ידוע מבחינה רפואית כמו פריחה המלריה, פריחה אדומה בצורת דיסק, פריחות שטוחות כי לא צלקת את העור. פרצופי זאבת הקשורים ישירות רגישות השמש מופיעים על כל חלק של הגוף כולל את הפנים והחזה.

מניעת אקנה

אקנה הקשורים רגישות השמש נשלטת בקלות על ידי הימנעות קרני השמש בשעות שיא השמש בין 10 בבוקר וארבע אחר הצהריים. מזער בעיות כרוניות עם אקנה מופעלות על ידי רגישות השמש במהלך חודשי הקיץ על ידי הימנעות מאור השמש בזמן איפור שיכולים לסתום את הנקבוביות הפתוחות וגם על ידי כיסוי העור כדי למנוע קרניים אולטרה סגולות.