יכול אפוי תפוחי אדמה ספייק הסוכר בדם שלי?

תפוחי אדמה אפויים ידועים לשלוח את הסוכר בדם לתוך מהומה בגלל התוכן פחמימות גבוהה שלהם. אבל לא כל תפוחי אדמה יש את האפקט הזה. כמה spods אפויים הם נמוכים על האינדקס הגליקמי, גרימת רמות גלוקוז מינימלי. אם אתם אוכלים את הצד המהביל שלך עם העור על עושה את ההבדל. קילוף תפוח האדמה שלך עושה את זה digest מהר, גרימת השפעה גדולה יותר על רמת הסוכר בדם.

אינדקס גליקמי, או GI, היא מערכת ניקוד עבור מזונות המכילים פחמימות. High-GI מזון, עם ציון גבוה מ 70, לגרום סוכר הדם שלך כדי ספייק במהירות. מזון גליקמי בינוני דרגה 55-70 על קנה המידה ויש להם השפעות צנועות על רמת הסוכר בדם. באופן אידיאלי, רוב המאכלים שאתם אוכלים צריכים להיות נמוכים על המדד הגליקמי ויש להם שיעור של פחות מ 55. אלה מזונות GI נמוך להעלות את רמת הסוכר בדם קצת יותר זמן.

תפוחי אדמה ראסט הם חלק מן העבריינים הגרועים ביותר כשמדובר upping את רמת הסוכר בדם. אפייה אפויה יש דירוג GI ממוצע של 85. אם אתם אוכלים את העור, הוא נופל קצת נמוך יותר, בעוד קילוף העור משם עושה את זה גבוה כמו 111. תפוחי אדמה לבנים אפויים נופלים ליפול על 50 בסולם הגליקמי, למרות אתה צריך להשאיר את העור על כאשר אתה אוכל אותם. אחרת שלך נמוך glycemic אפוי tater יכול להיות קרוב ל 100, מה שהופך אותו מאוד כדי להפוך את הסוכר בדם לעלות.

במקום את הרגיל עוף spudy, לבחור בטטה אפוי. תפוח אדמה מבושל יכול להיות נמוך כמו 44 בסולם. אמנם אם אתה לא אוכל את העור, כי נמוך בטעם תפוח אדמה נמוך יותר סביר להעלות את רמת הסוכר בדם, כי הציון יכול לעלות ל 78. או שאתה יכול לבחור במקום בטטה. טעים יש ממוצע GI של רק 37, עם העור או לבטל, כלומר תהיה להם השפעה קטנה על רמת הסוכר בדם.

רוב המרכיבים אתה יכול להוסיף תפוח אדמה אפוי שלך לא סביר ספייק הסוכר בדם שלך. בשר וגבינה אין דירוג גליקמי – בשר אינו מכיל פחמימות וגבינה יש רק כמות עקבות. אתה יכול להוסיף על בייקון הודו מתפורר או שומן מופחת שומן גבינה בלי לדאוג להגדיל את רמת הסוכר בדם. כל תבלינים ועשבי תיבול אתה מפזר על לא להשפיע על הסוכר בדם או, כי הם כמעט פחמימות חינם. תוספות חלביות שמנות, כגון שמנת חמוצה דל שומן או יוגורט רגיל, יש ציונים גליקמיים, למרות שהם נמוכים מאוד לא צריך להשפיע דרסטית על רמת הסוכר בדם.

כיצד פועל אינדקס גליקמי

ראסט ותפוחי אדמה לבנים

ספודים אחרים

התוספות