כתמים כהים על המוח

נקודה כהה יכולה להופיע על צילום רנטגן או לסרוק עבור כל מספר סיבות. נגעים במוח בדרך כלל מתגלים בטעות כאשר אתם מאובחנים עבור סימפטום לא קשור, על פי MayoClinic.com. כתמים כהים המצביעים על נגעים במוח מתגלים בדרך כלל לאחר בדיקת הדמיה בתהודה מגנטית, או MRI או בדיקת CT, הנקראים אחרת סריקת טומוגרפיה ממוחשבת.

גורם ל

נקודה כהה על המוח יכולה להיות כתם שאריות מפציעה ישנה או מצב רפואי נפתר ולא להוות איום. מצד שני, הנגע המופיע על המבחן ככתם כהה יכול להצביע על מספר תנאים חמורים הנעים בין הגידול למפרצת או הפרעות במוח מולד. בדיקות נוספות ובדיקות עשוי להיות נדרש כדי לאבחן את הנקודה, או הרופא שלך יכול לבחור לפקח על הנגע כדי לראות את השינויים.

מאפיינים

גידול במוח שמקורו במוח נקרא גידול ראשוני במוח. הסרטן שהתפשט למוח מחלק אחר של הגוף נקרא גידולים במוח גרורתי, על פי המכון הלאומי לסרטן. תסמינים נוירולוגיים אחרים כגון כאבי ראש או אובדן ראייה עשויים להנחות בדיקות נוספות כדי לחפש כתמים כהים. צבע יכול להיות מוזרק בזרם הדם כדי להדגיש את הגידול הפוטנציאלי במוח.

אפקטים

MRI הוא הטכניקה הנפוצה ביותר בעת אבחון נגעים במוח. ההתקדמות הטכנולוגית MRI לאפשר לרופאים לראות בפירוט רב יותר כמה נזק קשורה עם נקודה כהה ומה המחלה הבסיסית עלולה להיות שגורמת חריגה. MRI מבוצע במכונה בצורת צינור גדול, כי אתה נכנס בזמן מנוחה על שולחן מטלטלין. רעשים דופק חזק להתרחש לאורך הליך זה יכול להימשך עד שעה בזמן סריקות נלקחים.

שיקולים

בעוד שתסמינים של גידול או נגע על המוח עשויים להנחות את הרופא שלך להזמין סריקות של המוח שלך, הדרך היחידה לזהות את הגידול היא באמצעות ביופסיה, על פי האגודה האמריקאית למוח במוח. צילומי רנטגן וסריקות יכולים להצביע על נוכחות של נקודה כהה ולסייע לקבוע את מצב הגולגולת הכללית סביב הגידול, המנחה המנתחים בדיקות שלהם. תמונות יכולות לעזור לספק אבחונים ראשוניים ולבחון בדיקות נוספות.

זיהוי

כדי לזהות את הנקודה הכהה כמו גידול ממאיר במוח, בדיקות אחרות בדרך כלל מסופקות, מציין המכון הלאומי לסרטן. ביופסיה מבוצעת על ידי ביצוע חתך קטן בגולגולת להוציא את פיסת המקום כדי לבדוק אותו תחת מיקרוסקופ במעבדה. הברך השדרה שמסיר נוזל מהחלק העליון של עמוד השדרה המוביל למוח גם יכול לעזור לזהות אם הסרטן נמצא בגידול.