אקופרסורה וביוץ

Acupressure הוא היבט של הרפואה הסינית כי כבר בשימוש כמו טיפול רפואי במשך אלפי שנים. Acupressure כרוך בגירוי של נקודות פעילות המונחות על קווי דמיון, או מרידיאנים, בכל הגוף שלך, אשר דומה מחזור הדם שלך או מערכת העצבים. נקודות אקופרסורה מעסות מסייעות לעורר את אנרגיית הצ ‘י של הגוף – ויכולות לעזור להפחית את הכאב, לשפר את הבריאות, לאזן את האיברים הפנימיים ולסייע למוח לשחרר חומרים כימיים והורמונים שיכולים לטפל ולמנוע מחלות. אתה יכול להשתמש acupressure כדי לעזור לעורר ביוץ ולטפל בכל סימפטומים שליליים אתה עלול להיתקל סביב הביוץ, כגון נפיחות או כאב.

בִּיוּץ

הביוץ בדרך כלל מתרחשת באמצע המחזור החודשי שלך, כ 12 עד 16 ימים לאחר תחילת התקופה. הביוץ מתרחש כאשר ביצית בוגרת משחררת מן השחלה שלך ונוסעת במורד החצוצרות לקראת ההפריה להתרחש וההריון יתרחש. אם הביצית לא מופרית על ידי זרע בריא, הרירית הרחם שלך הוא לשפוך וסת מתרחשת. הביוץ עלול להיות משבש כתוצאה של לחץ, חוסר איזון הורמונלי, הפרעות, הריון או מחלה. חלק מהנשים עשויות לחוות גם תסמינים לא רצויים במהלך הביוץ, כולל כאבים, התכווצויות, נפיחות, עצבנות, רגישות בשדיים או תצפית.

נקודות אקופרסורה

ישנן מספר נקודות אקופרסורה שיכולים לעזור לעורר ביוץ ולהפחית חלק מהתסמינים הלא רצויים שאתם עשויים לחוות באמצע המחזור. טחול 6, ממוקם על 3 אינץ ‘מעל החלק הפנימי של עצם הקרסול, היא נקודת אקופרסורה פופולרי שיכול לשפר את הביוץ ולהפחית כאבים באמצע מחזור ו cramping. כבד 3, הממוקם בין הבוהן הגדולה שלך הבוהן השנייה, יכול לעזור להפחית את הרגישות, רגישות השד ולקדם ביוץ. טחול 9, הממוקם כ 3 אינץ ‘מתחת היבט הפנימי של הברך שלך, עשוי לעזור להפחית את מחזור באמצע bloating.

טכניקות וטיפים

השתמש בלחץ עמוק, חזק עם האגודל, האצבע או קצה המחק של עיפרון כדי לעסות כל נקודת דיקור. ברגע שאתה לאתר את הנקודה, להחיל אפילו לחץ עד שאתה מרגיש רגישות קלה, רגישות או כאב באזור. החזק את הלחץ לכל מקום בין 30 שניות לחמש דקות, בהתאם לרמת הנוחות שלך. שב, לנשום באופן שווה ולהירגע כפי שאתה לעורר כל נקודת acupressure. עיסוי חלופי כל נקודה עד הסימפטומים שלך להפחית או לשקוע.

בְּטִיחוּת

התייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש באקופרסורה, במיוחד אם יש לך תסמינים לא רצויים סביב הביוץ. הימנע משימוש acupressure כתחליף לטיפול רפואי קונבנציונאלי בעת הצורך. למרות acupressure נחשב בדרך כלל בטוח ומייצר מעט או ללא תופעות לוואי, לחץ מופרז עלול לגרום לכאב או חבורות. התייעץ עם רופא מוסמך ברפואה סינית עבור מיקום נקודה מדויקת והוראות עבור גירוי הנכון נקודת אקופרסורה.