אתה יכול להוריד את רמות הכולסטרול על ידי אכילת סלק?

סלק להכיל מספר חומרים מזינים חיוניים, כולל סיבים, חומצה פולית, ויטמין C, אשלגן ומנגן, כימיקלים צמחיים מועילים. בגלל זה, הם עשויים לספק יתרונות בריאותיים. אכילה של ירקות, באופן כללי, עשויה לסייע בהורדת רמות הכולסטרול, כך עולה ממחקר שפורסם ב “Journal of Horticultural Science & Biotechnology”. אם סלק, בפרט, יש השפעה דומה עדיין לא ברור, אם כי כמה ראיות ראשוניות מציין כי זה עשוי להיות אפשרי.

עדות ראשונית

מחקר שפורסם ב “Farmacia” בשנת 2011 מצא כי חולדות האכלה עם כולסטרול גבוה תמצית שנעשו סלק הוריד את רמות הכולסטרול הכללי שלהם רמות הטריגליצרידים תוך הגדלת ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה, או כולסטרול טוב. מחברי המחקר מציעים כי כימיקלים צמחיים מועילים סלק עשוי להיות אחראי על השפעה זו. מחקר נוסף נחוץ כדי לראות אם אלה היתרונות הפוטנציאליים להתרחש אצל אנשים שאוכלים סלק, כמו גם חולדות וכמה ירקות אלה היית צריך לאכול כדי להבין את כל היתרונות האפשריים להורדת כולסטרול.

סיבים וכולסטרול

סיבים מסיסים בירקות, כגון סלק, עשויים לסייע בהפחתת רמת הליפופרוטאין בצפיפות נמוכה, או כולסטרול “רע”, כך עולה ממחקר שפורסם ב”דיווחים עדכניים של טרשת עורקים “בחודש דצמבר 2008. לכל כוס סלק יש 3.8 גרם של סיבים, או 15 אחוזים מהערך היומי. מתוך זה, כ -1.6 גרם מורכב מסיבים להורדת כולסטרול.