דיאטה לאחר ניתוח בקע

קלקול מתרחשת כאשר שרירי הבטן הפנימיים שלך נחלשים, גורם לקיר הבטן במקום זה להתנפח. ניתוח של שבר הוא נפוץ בארצות הברית, על פי האגודה של American Gestrointestinal ו אנדוסקופי מנתחים, עם כ -600,000 תיקונים בשנה. למרות שאתה לא בהכרח צריך לעקוב אחר דיאטה מיוחדת לאחר הניתוח שלך, ייתכן שיהיה עליך לבצע כמה שינויים לצריכה הרגילה שלך.

מקל עם נוזלים לאחר ניתוח

מיד לאחר הניתוח, אתה עלול להרגיש חולה הבטן שלך צריך לעקוב אחר תזונה נוזלית ברורה. דיאטה זו מורכבת נוזלים שקופים וכולל מיץ תפוחים, תה, מרק, קרח פירות וג ‘לטין. הדיאטה נוזלי ברור יכול לעזור לך להישאר hydrated לאחר הניתוח אבל מציעה ערך תזונתי מעט נמוך קלוריות. זה צריך להיות רק אחריו לתקופה קצרה של זמן.

מה לאכול כאשר התמודדות עם עצירות

תרופות כאב וחוסר פעילות גופנית עלולים להוביל לעצירות לאחר ניתוח שברך. ייתכן שתוכל לשפר את תפקוד המעיים על ידי הקפד לשתות הרבה נוזלים ולאכול מזונות עשירים בסיבים. בעוד הצרכים נוזל להשתנות בהתאם הפעילות שלך האקלים, אתה צריך לשאוף לפחות 8 כוסות ביום. מים, מיץ פירות 100%, תה נטול תה נטול קפאין או קפה ומרק נתרן נמוך עושים בחירה טובה. סיבים עתירי מזון כדי לעזור להקל על עצירות כוללים פירות, ירקות, דגנים מלאים ושעועית.

דיאטה מאוזנת לריפוי

בזמן שאתה לא צריך לאכול דיאטה מיוחדת לאחר ניתוח שברך, חשוב לך לעשות בחירות מזון בריא, כך הגוף שלך מקבל את החומרים המזינים שהוא צריך לרפא. תזונה בריאה ומאוזנת הכוללת מגוון מזונות מכל קבוצות המזון – פירות, ירקות, דגנים, מזונות חלביים ומוצרי חלב – מומלצת. בנוסף, אתה צריך להגביל את הצריכה של ג ‘אנק פוד – סודה, צ’ יפס וממתקים – כדי למקסם את האיכות התזונתיים של כל קלוריה אתה לצרוך.

חלבון לתיקון שרירים

אתה צריך לעשות כדי לוודא שאתה אוכל מספיק חלבון כדי לתקן את הרקמות שנפגעו על ידי ניתוח. חלבון הולם הוא גם הכרחי לבריאות החיסון והפחתת דלקת. כדי לקדם ריפוי, תצטרך 1 גרם של חלבון לכל 2 ק”ג של משקל הגוף. לדוגמה, אם אתה שוקל 150 קילו אתה צריך 75 גרם של חלבון ביום לאחר הניתוח. מקורות טובים של חלבון כוללים פירות ים, עופות, בשר אדום רזה, ביצים, שעועית, טופו, ביצים ומוצרי חלב דל שומן.