יכול לצמוח ציפורניים לצמוח?

ציפורן חודרנית יכולה להפוך כל צעד יותר כואב מאשר הבא. אם אתה חווה כאב ואדום על הבוהן, נקיטת צעדים כדי לעודד צמיחה רגילה ציפורן יכול להפחית את הסימפטומים. אל תעזוב – ציפורניים חודרות יכול להוביל לזיהום ימשיך לגדול באופן חריג ללא התערבות.

מַשְׁמָעוּת

ציפורן הרגל שלך גדל מבסיס הציפורן שלך, שם מטריצה ​​גרמינלית מייצרת רקמות תאים חדשים מסמר, על פי eOrthopod. נקודות הציפורן של הציפורן נמצאות בבסיס הציפורן ובצדדים, הידועים כמסמר הציפורן. החריץ הציפורן הוא שם ציפורן פוגש את העור של הבוהן. כאשר צבוע ציפורן מתרחשת, ציפורן יכולה לגדול לתוך העור שלך. אם הציפורן חודרנית הוא לא חמור מדי, אתה יכול לטפל בו בבית כדי לעודד צמיחה מסמר רגיל.

גורם / סימפטומים

על מנת לגדל את הציפורן הצומח שלך, לזהות ולתקן את הבעיה ציפורן חודר. רוב ציפורניים צומח לגדול עקב נעליים לא הולמים כי לחץ חזק מדי נגד החריץ מסמר, לובש אותו למטה, על פי eOrthopod. חיתוך ציפורני הרגליים קצר מדי, במיוחד בצדדים, יכול לתרום ציפורניים חודר. זה מוביל תסמינים כגון כאב, אדמומיות ובמקרים מסוימים, מוגלה כי מנקז מן האצבע.

מְנִיעָה

להקל על צמיחת ציפורן רגילה יכולה לעזור למנוע ציפורניים חודרנית. חותכים את ציפורני הרגליים ישר על פני, לא מעוקל בצדדים או קצר מדי, על פי PeaceHealth, מערכת החולים מבוסס על צפון מערב האוקיינוס ​​השקט. ללבוש נעליים נוחות כי לא לצבוט בהונות שלך. בגלל דלקת הבוהן או פציעה גם יכול לגרום ציפורניים חודר, ללבוש נעליים נאות בעבודה או בעת משחק ספורט.

טיפולים בבית

טיפול ציפורן חודרנית שלך בבית יכול לעזור לו לגדול באופן נורמלי, אשר יכול לעזור אם יש לך לחתוך את הציפורן קצר מדי. משרים את הרגליים במים חמים שלוש פעמים ביום למשך תקופה של 15 עד 20 דקות כדי להפחית תסמינים מכאיבים, על פי MayoClinic.com. לאחר השריה את הרגליים, במקום כרית כותנה או חלק של כדור כותנה מתחת לקצה של החלק צומח פנימה. זה מעודד את הציפורן לגדול בצורה נורמלית יותר. השאירו מתחת לציפורן, והחליפו את הכותנה אחרי כל רגל. החל משחה אנטיביוטית מקומית לאזור האדום כדי להפחית את הדלקת.

התערבות רפואית

במקרים מסוימים, ציפורן חודרנית שלך לא יכול לגדול באופן נורמלי עם התערבות בבית עלול להיות נגוע. הרופא שלך עשוי להסיר חלק מהציפורן הצומחת ולרוקן כל מוגלה הקשורה לזיהום, על פי KidsHealth מ Nemours. עם זאת, אם ציפורן הצומח שלך ממשיך לגדול באופן שגוי, הרופא שלך עשוי להשתמש באמצעים חמורים יותר, כגון הסרת חלק או את כל הציפורן.