דיאטה יכולה לגרום כעס אצל ילדים?

דיאטה של ​​הילד יכול להגדיל את הכעס על ידי תרומה לתנאים מסוימים. מחסור במזונות בריאים, תגובות אלרגיות או חומרים מזיקים במזונות שהילד אוכל יכול להיות מאחורי מצבי רוח, היפראקטיביות, התקפי זעם, דיכאון וכעס. כעס הוא לא תמיד רגש רע, אבל זה יכול להוביל התנהגות תוקפנית או מתוך שליטה אם הסיבה הבסיסית אינה מטופלת.

תוספי מזון

תוספי מזון הם כימיקלים כי יצרני להוסיף מזון כדי להגדיל את חיי המדף שלהם כדי לשפר את הטעם. אכילת מזונות עם תוספים עלולה לתרום כעס אצל ילדים עם הפרעת קשב וריכוז, ADHD. על פי מאמר שפורסם בחודש מארס 2000 במרכז למדע בתחום הבריאות התזונתי של בריאות הציבור, מחקרים הראו כי ילדים שאכלו מזונות עם תוספים כמו צבעי מזון הראו התנהגות גרועה יותר. ילדים אלה הראו שיפור גם כאשר הם אכלו דיאטה ללא תוספים. תוספי מזון נפוצים שעלולים להזיק באופן כללי כוללים מונוסודיום גלוטמט, MSG, קפאין, סכרין וחנקות או ניטריטים.

אומגה -3

כעס הוא בעיה שכיחה עם ילדים מדוכאים או סובלים מהפרעות פסיכיאטריות אחרות. לילדים מדוכאים יש זמן קשה יותר לבטא ולהביע את כעסם מאשר ילדים שאינם מדוכאים, על פי מחקר שפורסם ב “Journal of American Academy of Childs and Psychology Psychology” במרץ 1995. אכילת מזונות עם חומצות שומן אומגה -3 עשויה לסייע אנשים הסובלים מדיכאון, על פי מחקר בראשות חוקרים בבית החולים מקלין ב מסצ ‘וסטס. מזונות עשירים באומגה -3 כוללים אגוזי מלך, דגי מים קרים ושמן קנולה. הסיבה מזונות אלה לעזור דיכאון אינו ידוע.

אלרגיות למזון

אלרגיות למזון יכולות לגרום לבעיות התנהגותיות כמו עצבנות והפרעות שינה וכן לתרום ל- ADHD. למעשה, ילדים שאוכלים מאכלים שהם רגישים להם הם הגורם העיקרי ל- ADHD, על פי מאמר שפורסם במרץ 2011 על ידי NPR. בנוסף, מחקרים הראו כי ילדים שאכלו מזונות מסוימים – כמו הגורמים הרגילים לאלרגיה למזון, חיטה, סויה וחלב – הראו התנהגות גרועה יותר, על-פי מכתב הבריאות התזונתי. חלק מהילדים שהוציאו מזונות פעילים מהדיאטות שלהם ראו שיפור בהתנהגות. מזונות אפשריים אחרים שעלולים לגרום לבעיות כוללים תפוזים, ביצים, שוקולד ותירס.

סיבות אחרות

דיאט אינו הגורם היחיד האפשרי לכעס אצל ילדים. תחושות של מתח או תסכול הנובעים מבעיות למידה, חוסר תיאום פיזי או מיומנויות או בעיות עם בני משפחה או חברים יכולים גם לגרום כעס. מחלה או גירושין הם שתי דוגמאות נפוצות כי שינויים תזונתיים לא יכול לעזור.