פיגמנטציה חומה של עפעפיים

צבע צהבהב לחום של העור על העפעפיים ואזורי גוף אחרים עשויים להיות נורמליים לחלוטין עבורך. דרך לעזור להבחין בין נורמלי לא נורמלי הוא להסתכל על שני העפעפיים בזהירות באור טוב. אם הצבע הוא זהה על שני העפעפיים, לא מטושטשת או מהמורות ומכסה את אותו אזור, זה כנראה שפיר. בדוק עם הרופא שלך מי יכול לעשות את ההשוואה עם התאורה האידיאלית וגם לשאול על הבריאות הכללית שלך. הקפד להביא רשימה של כל התרופות ותוספי שאתה לוקח.

סיבות כלליות

הרופא או רופא העור שלך יכול לעזור לקבוע אם יש סיבה העור כהה הדורש טיפול. כהה של העור של העפעפיים עלולה להתרחש עם השימוש במוצרים להגדיל את הצמיחה ריסים. גורמים אחרים המסייעים לשנות את צבע העפעפיים כוללים חשיפה לשמש, הריון ושימוש בהורמונים. העור של העפעפיים הוא העור הדק ביותר על הגוף – על 5 מ”מ עובי – וחסר בשכבת השכבה של שכבת העור הנמצאת באזורים עבים יותר.

צבע טבעי

ללא קשר לצבע העור הבסיסי שלך, ישנם אזורים שהם באופן טבעי בהירים או כהים יותר. בדרך כלל, אמות הידיים, כפות הידיים וכפות הרגליים קלים יותר, כאשר העפעפיים, אזורי איברי המין ובתי השחי עשויים להיות כהים יותר. החושך הקל של העור באזורים אלה הוא שינויים טבעיים המתרחשים בהדרגה עם הגעתך לגיל ההתבגרות. כל שינוי פתאומי או דרסטי בצבע העור עשוי להיות בשל מצב רפואי ודורש חקירה.

אינדיקטורים רפואיים

החשיכה של העור נקראת היפרפיגמנטציה, והוא יכול להתרחש על העפעפיים עקב מחלה, כגון לאחר הפריחה זאבת פותר. דלקת או זיהום של העפעף יכול גם לגרום להכהות לאחר שהוא מרפא, אבל רק בצד המושפע. “העיתון ההודי של דרמטולוגיה” גם מדווח על היפרפיגמנטציה של העפעפיים מפני הרעלת מתכת כבדה. זה כולל את הכסף colloidal עכשיו בשימוש פופולרי, כמו גם להוביל, כספית ואחרים.

סיבות גנטיות

וריאציות של צבע העור על העפעפיים שלך ובמקומות אחרים עשויים להיות גנטיים במקור. תסתכל על העפעפיים של ההורים שלך ושל אחים ואתה עשוי לראות צבע דומה מאוד. יש מרכיב גנטי הן צבע העור והפצה צבע.

שיקולים

כדי למנוע שינויים לא טבעיים שעלולים להיות בלתי הפיכים, העור עפעף צריך להיות מוגן מפני השמש וכימיקלים קשים. מוצרים חדשים קוסמטיים ניתן לבדוק על האמה או אזור אחר לפני השימוש על העפעף. זה מקטין את הסיכוי לדלקת שיכולה לגרום להכהות. השתמש בכל המוצרים מרשם באזור העיניים בדיוק כפי שהורו וקרא את גיליון המידע על תופעות לוואי אפשריות.